KONST / Litografier / Färglitografi 13898051
nr 1389 8051
Lindorm Liljefors
(1909-1985), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 111/360. Motivet: 37x52cm, yttermått inklusive ram: 58x71cm
Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 5 april 2021
kl 18:16:04
5/4 01:20:37
100 kr
5/4 17:58:48
Lindorm Liljefors
Läs mer om Lindorm Liljefors